72 / Motordelar 50cc 2-takt (140QMB)
  Art Nr Titel Pris  SEK exkl. moms Order
c12b Cylinder 2-takt Ø 40mm, 50cc 488
e12p P-box 20x32x5 48
e30a Kolvsats 50cc 368
g11a Packningssats 2T 50cc 198
g11b Packningssats 2T 50cc 198
g11c Packningssats 2T 50cc 198
g52b Packnings set 78
g52c Kolvsats 50cc 392
j20a Lager 6004-2 kapslat 68
t01f Luftfilter kompl. med hus 285
t01g Luftfilter 90
t02a Avgasrening 280
t02b Kupolmutter till avgasrör M6 20
t02d Startdrev 99
t02e Axeltapp Ø=8 L=30 32
t02f Axeltapp Ø=8 L= 27 32
t02g Kabelhållare 22
t02j Nållager HK0810 48
t51c Axeltapp Ø=16mm L=36,5mm 44
t52a Fläkthus (del1) 155
t53a Fläkthus (del2) 155
t60b Koppling 730
t61a Oljepump 697
t61b P-box 25x44x7 62
t61c Tätningslist 32
t61d Cylinderbult M7 L=110mm 40
t61e Drev 88
t61f Hylsor 7x8,5x8 mm 16
t61g Packning till variator 62
t61j Lager öppet 6200 81
t61l Spårkil 13x5x3mm 34
t62a Fläktvinge 84
t70b Variatorkåpa 844
u01b Skruv M6X16 16
u01c O-ring 3x65 28
u01d Stift B3x13.5 16
u01e Distanshylsa 22
u01f Pumpdrev 64
u01g Kopplingsdrev 255
u01h Packning 22
u01i Stopp arm 42
u01j Distansring 42
u02a Skruv M6x28 17
u02b Mutter M12 22
u02c Fräder till kickstart 44
u02d Hållare (startdrev) 32
u02e Startdrev 128
u02f Drev (stort) 208
u02g Drev med axel 208
u02h Kickstartsdrev 224
u02i Axel med snedskuren kugg 208
u02j Kickstarts pedal 164
u02k Bussning 15x20x30 68
u02l Axeltapp till kickstart 88
u02m Bricka 15x28x1 18
u02n Bricka 10x19x3,5 26
u03d Packning - avgasrör/cylinder 30
u05a Startmotor 582
u21q Plastplugg 38
u30a Motorkåpa 372
u40i Plaststopp vid koppling 18
u40j Stjärnbricka 32
u40m Låsklips till kolvbult Ø=10 22
u41a Låsring 16
u41b Packning 38
u41c Gavel till växellåda, höger 385
u52a Vevstake 218
u52b Nållager 48
u52c Packning (växellåda) 42
u52m 6 st Variator vikter 5gr 78
u61a Koppling 208
u61b Primärkoppling 142
u61c Cam (koppling) 118
u62a Vänster variatorkåpa 760
v111 Specialbult 43
v113 Vevaxel 50cc, 90cc, 100cc 896
v11a Tätningsring 106
v11b Startkoppling 569
v11c Axel 379
v11d Kolvringar (set) 187
v11f Kolvbult 55
v11g Bussning 45
v11h Nållager 133
v11i Styrpinne 28
v11j Clips set (2st) 30
v11k Startkoppling 478
v11l Svänghjul 742
v11m Tändstift 44
v11n Axeltapp 38
v11s ventil 50cc 277
v11u Kickpedal 211
v11x Filterhållare 58
v11Y Startdrev 396
v11z Distansbricka 43
v12k Kuggdrev 476
v211 Distanshylsa 45
v21a Kullager kapslat 82
v21i P-box 35x55x11 58
v21j P-box 45x55x7 72
v21p Drev 265
v21q Drev 1 265
v21t Cylindertoppspackning (koppar) AX50 52
v21v Cylinderfotspackning 31
v21y Kullager öppet 124
v21z P-box 20x42x8 68
v22a Cylindertopp 50cc 221
v22i Låsring R-42 innre 36
v311 Bricka 48
v31a O-ring till drenreingsplugg 28
v31g O-ring 38
v31o Kullager kapslat 56
v31p Låsring innre R-35 37
v31q Låsring yttre S-17 27
v31r Bricka 28
v31x Bricka 45
v32d Tryckfjäder 26
v32g O-ring 40
v34l Nållager 148
v412 Huvudaxel 574
v41b Packning 35
v41d Axel (växellåda) 143
v41h Gaffel (växellåda 50cc) 514
v41j Backventil för luft 45
v41k Låsring S-14 (segerring yttre) 30
v41l Fixerings bult för växelläge 160
v41m Axel ( växelväljare) 278
v41n Växelspak 211
v41p Styrhylsor 30
v41r Lager (öppet) 79
v41y Drevsats (kompl.) 1250
v41z Växellägestrumma 767
v42a Kolv 50cc 238
v51i Kullager kapslat 51
v52b Nivåmätare för 2-T olja 146
v52o Packning (avgasrör) AX50 39
v52u Kullager helkapslat 56
x12i Cylinderbult M8x204 65
x12j Cylinderbult M8x179 63
x12k Monteringshylsa 28
x21b Filter 202
x21c Tätningslist L=105mm 52
x21d Tätningslist L=220mm 55
x21e Kullager kapslat 638RS 141
x21f Drev 50cc 136
x21l Luftfilter 152
x21m Insugningsrör 95
x21n Drivhjul till oljepump 90
x21o Kickstartsdrev 208
x21p Packning 37
x21q Segerring ( låsring) R32 35
x21r Kullager öppet 6202 82
x21s Packning 88
x21t Luftfilter kompl. 525
x21v Plastkåpa 50cc 84
x21y Fläktkåpa 39
x21z Täckkåpa vänster 141
x22a Drivrem 363
x22h Drev 373
x22k Bussning 17x21x17 75
x22m Clip 48
x31r Drev 206
x51d Variator set bakre 50cc 1696
x51e Variatorkoppling 50cc 288
x71a Fläktvinge 50cc o 100cc 134
z15a Förgasare 612

Klicka på art nr eller titel för beskrivning

| Varukorg | Kassan |